Dlaczego warto zrobić kurs montażu pomp ciepła?
Zmiany klimatyczne sprawiły, że cała Europa stopniowo odchodzi od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii i ekologicznych metod ogrzewania budynków. Z tego względu rośnie liczba montowanych paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, które są coraz popularniejsze w Polsce. Jeśli zastanawiasz się, czy warto wejść w biznes OZE i ukończyć kurs montażu pomp ciepła, sprawdź, jakie korzyści daje takie szkolenie.
1. Czy kurs na montaż pompy ciepła ma sens?
2. Pompy ciepła wypierają inne formy ogrzewania
Liczba zgłoszeń do montażu pompy ciepła jest z roku na rok coraz wyższa. Dotacje unijne, preferencyjne pożyczki i inne formy finansowania termomodernizacji budynków sprawiają, że zainteresowanie pompami jest wysokie w każdej części kraju. Trudno bowiem znaleźć wydajniejsze i wygodniejsze źródło ogrzewania domu. Połączenie montażu pompy z fotowoltaika i ociepleniem ścian i dachu sprawia, że w domu jest ciepło, a wydatki na ogrzewanie spadają.
Czy kurs na montaż pompy ciepła ma sens?
Wzrost zainteresowania pompami ciepła i termomodernizacją przekłada się na zwiększenia liczby osób, które chcą rozpocząć pracę w branży OZE. Kurs montażu pompy ciepła pozwala wejść do niej praktycznie od zaraz, gdyż zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców i monterów jest wysokie. Monter po kursie wie, jak przebiega właściwe umieszczenie pompy ciepła, a także jak podłączyć urządzenie, by było gotowe do pracy. Bez odpowiedniej wiedzy i ukończenia kursu nie ma możliwości uzyskania gwarancji na montowane pompy.
Po kursie montażu można także prowadzić serwis pompy ciepła. Instalator pomp ciepła jest w stanie sprawdzić, gdzie znajdują się przyczyny nieprawidłowej pracy urządzenia, a następnie szybko je usunąć. Dzięki temu zapotrzebowanie na montażystów pomp ciepła jest wysokie praktycznie w każdej firmie z branży OZE.
Zapoznaj się z ofertą kursów na https://kursy-zawodowe24.pl/montaz-pompy-ciepla-w-praktyce/
Pompy ciepła wypierają inne formy ogrzewania
Instalatorzy mają pełne ręce pracy zarówno podczas zakładania ogrzewania, jak i po uruchomieniu pompy ciepła w danym budynku. Polacy chętnie inwestują w tę formę ogrzewania, co sprawia, że kursanci nie muszą obawiać się, że nie znajdą zatrudnienia. Gdy poznają budowę urządzeń grzewczych i zrozumieją zasadę działania całego systemu, z pewnością mogą liczyć na wiele zleceń i atrakcyjne zarobki. W niewielu innych branżach związanych z ogrzewaniem i budownictwem można spodziewać się równie wysokich i stabilnych wynagrodzeń, co w przypadku instalacji pomp ciepła.
Zobacz również:
Czym jest PIT-36/ZG i dlaczego warto zlecić jego wypełnienie księgowemu?